Andisheh Nou

لاریجانی در سلفچگان قم: حضور مردم در انتخابات سپر امنیتی برای نظام ایجاد می‌کند!

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی مدعی است که حضور مردم در انتخابات سپر امنیتی برای کشور ایجاد می‌کند، گفت: بنده نفیاً یا اثباتاً نسبت به کاندید‌ها نظری اعلام نکردم و اگر کسی این را بگوید من تکذیب می‌کنم.

وی که به استان قم سفر کرده، صبح امروز (یکشنبه ۲۴ اردیبهشت) پس از حضور در نشست شورای اداری بخش سفلچگان در جمع خبرنگاران گفت: فکر می‌کنم کاملا روشن است، در شرایط امروز ایران و منطقه که دیگران به دنبال مسئله سازی برای ایران هستند، وضعیت حضور مردم در انتخابات علامت بسیار جدی محسوب می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور جدی مردم در انتخابات بسیاری از تهدید‌ها را رفع می‌کند، افزود: چندی پیش مقام معظم رهبری در خصوص موضوع انتخابات فرمایشات مبسوطی داشتند و مطالب دقیقی را فرمودند که به امنیت ملی کشور مربوط می‌شود که البته همین طور نیز است یعنی مجموع رفت و آمد‌ها و زد و بندهای منطقه که در صحنه بین‌الملل انجام می‌شود بیانگر این است که احتیاج به حمایت جدی از سوی مردم است که دشمنان احساس کنند یک سپر دفاعی در کشور وجود دارد که منظور از سپر دفاعی همان حضور مردم در انتخابات است.
وی ادامه داد: حضور مردم در انتخابات ممکن است مقداری از وقت مردم را در هنگام رأی دادن بگیرد، گاهی گفت: وگو‌ها و بگو و مگو‌ها در انتخابات که صورت گرفته باعث آزرده شدن مردم می‌شود که این موضوعات نباید روی اراده مردم تأثیرگذار باشد.
لاریجانی افزود: حضور مردم در انتخابات کار بزرگی است و می‌تواند سپر دفاعی برای مردم و ملت ایران به وجود آورد، بنده که سال‌ها در مسائل امنیت ملی کار کردم این موضوع را عرض می‌کنم که حضور مردم بسیاری از مخاطرات و تهدیدات را از ایران دور می‌کند.
وی در این رابطه ادامه داد: حضور مردم در انتخابات مجال را برای سرمایه‌گذاری، رونق تولید و اشتغالزایی در کشور فراهم می‌کند بنابراین خاضعانه از مردم و ملت تقاضا می‌کنم تا با نشاط در انتخابات حضور پیدا کنند و بدانند که یک رأی مردم می‌تواند به عزت ملی مدد رساند و این موضوع سپر امنیتی برای کشور ایجاد می‌کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه مطرح می‌شود رئیس مجلس از کاندیدای خاصی حمایت کرده است، گفت: در این باره دو الی سه بار از من سوال شده، عرض می‌کنم در انتخابات آینده بخشی از انتخابات مربوط به انتخابات قوه مجریه و بخشی مربوط به انتخابات شوراهای اسلامی است. بنده هیچ وجهی نمی‌بینم که رئیس قوه مقننه به هر دلیلی نظری بدهد راجع به کاندیدهایی که مربوط به سمت قوه مجریه هستند.
لاریجانی افزود: از آن جهت که مجلس وجه ناظر برای قوای دیگر را دارد، بنابراین لزومی به این اظهارنظر نیست و من نفیاً یا اثباتاً نسبت به کاندید‌ها نظری اعلام نکردم و اگر کسی بگوید بنده تکذیب می‌کنم.
به نقل از خبرگزاری میزان
بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.