Andisheh Nou

کتائب حزب‌الله: شبه‌نظامیان عراق حملات ضدآمریکایی را متوقف کردند

گروه «کتائب حزب الله» در عراق می گوید شبه نظامیان مخالف حضور آمریکا حملات راکتی خود به نیروهای این کشور را به شرط ارائه جدولی زمانی برای خروج نظامیان ایالات متحده از سوی دولت عراق به حالت تعلیق در آورده اند.

محمد محیی، سخنگوی «کتائب حزب الله» تاکید کرد که گروه های شبه نظامی ضرب الاجلی برای خروج نیروهای آمریکا تعیین نکرده اند اما اگر واشنگتن بر حفظ نیروهایش در عراق «اصرار» داشته باشد با حملات بیشتر آنها روبرو خواهد شد.

آمریکا در حال کاستن تدریجی از تعداد حدود پنج هزار نظامی خود در عراق است. ایالات متحده ماه گذشته تهدید کرد که اگر دولت عراق شبه نظامیان همسو با ایران را مهار نکند سفارت خود را در بغداد تعطیل خواهد کرد.

تعداد زیادی از سیاستمداران عراق به دنبال این تهدید از گروه های شبه نظامی خواسته بودند تا از اقدامات تحریک آمیز علیه آمریکا خودداری کنند.

این شبه نظامیان بارها با راکت یا بمب کنار جاده ای آمریکایی ها را هدف گرفته اند. تهدید واشنگتن مبنی بر تعطیلی سفارت آمریکا این نگرانی را در میان سیاستمداران عراق پدید آورد که این کشور با تقویت احتمال حملات هوایی ایالات متحده به مواضع گروه های شبه نظامی دور جدیدی از تنش و ناآرامی را تجربه خواهد کرد.

بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.