Andisheh Nou

مخالفت اتحادیه اروپا با مداخله نظامی در ونزوئلا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که این اتحادیه با هرگونه مداخله نظامی در ونزوئلا مخالف است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، “فدریکا موگرینی” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه در شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد اتحادیه اروپا با هر گونه تحول نظامی در بحران ونزوئلا چه در داخل این کشور و چه از خارج ونزوئلا مخالف است.

اتحادیه اروپا اواخر فوریه نیز، با اشاره به تهدیدات آمریکا برای مجبور کردن “نیکلاس مادورو” رئیس جمهور ونزوئلا برای کناره گیری از قدرت ، جلوگیری از هرگونه مداخله نظامی را در بحران ونزوئلا خواستار شده بود.

موگرینی روز سه شنبه در نشست ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا ، مخالفت این اتحادیه را با اقدام نظامی از داخل ونزوئلا نیز اعلام کرد..

وی تصریح کرد :«هیچگونه تحول نظامی چه از داخل و چه از خارج ونزوئلا قابل قبول نیست. راه حل نمی تواند و هرگز نباید از خارج از کشور تحمیل شود.»

از سوی دیگر «الیوت آبرامز» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا روز سه‌شنبه طی یک کنفرانس خبری در مقر وزارت امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: «ما در روزهای آینده تحریم‌های بسیار شدیدی از جمله تحریم‌های جدید علیه مؤسسات مالی [طرف معامله دولت ونزوئلا] را به تحریم‌های کنونی خود علیه دولت مادورو خواهیم افزود.»

آمریکا در هفته‌های اخیر فشارهای خود علیه دولت قانونی ونزوئلا را به‌شدت افزایش داده است تا شاید از این طریق «نیکلاس مادورو» را وادار به کناره‌گیری کرده و «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا را بر مسند قدرت این کشور بنشاند. با این حال نیکلاس مادورو بارها تأکید کرده است که تسلیم فشارهای آمریکا و متحدانش نخواهد شد و از جایگاه قانونی خود کناره‌گیری نخواهد کرد.

بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.