Andisheh Nou

درخواست عبدالله صالح از پوتین برای کمک به حل بحران یمن

علی عبدالله صالح در پیامی به پوتین خواهان اتخاذ موضعی قاطع از سوی روسیه در قبال بحران یمن شد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت المؤتمرنت، علی عبدالله صالح، رئیس جمهور سابق یمن در پیام خود خطاب به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به مناسبت سالگرد پیروزی بر نازی‌های آلمان عنوان داشت: ملت یمن که در معرض حملات هوایی و دریایی با استفاده از سلاح‌های ممنوعه قرار گرفته و استقلال و حاکمیت کشورش مورد تجاوز واقع شده با تمام امید چشم به موضع محکم و قاطع روسیه تحت رهبری شما دوخته است.

در ادامه این پیام آمده است: این موضع قاطع روسیه باید از طریق اعمال فشار بر شورای امنیت برای صدور یک قطعنامه بین‌المللی الزام آور در قبال تمام کشورهای شرکت کننده در ائتلاف متجاوز علیه یمن باشد تا این تجاوز و محاصره ظالمانه علیه یمنی‌ها متوقف شده و کمک‌های بشردوستانه به دست مردم ما برسد.

علی عبدالله صالح تاکید کرد: روسیه می‌تواند از این طریق مانع وخیم‌تر شدن اوضاع انسانی در یمن که بزرگترین فاجعه در عصر کنونی به شمار می‌آید نقش داشته و به یمنی‌ها کمک کند تا اختلافات خود را از طریق مذاکرات مسالمت آمیز به دور از مداخلات خارجی حل و فصل کنند. ما مطمئنیم که شخص آقای پوتین خواهان تحقق صلح فراگیر در یمن و توقف این تجاوز ظالمانه از سوی به اصطلاح کشورهای عضو ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان و با حمایت مستقیم آمریکا، انگلیس و اسرائیل است.

بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.