Andisheh Nou

مردم فریاد «یاحسین میرحسین» سر دادند

روز سه‌شنبه ۲۱ دی ده‌ها هزار نفر برای تشییع پیکر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس جمهور اسبق ایران به خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران حضور یافته‌اند.+
در ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده گروهی از مردم شعار می‌دهند «حصر باید بشکنه، پیام ما روشنه»، «یاحسین میرحسین»، «ننگ ما ننگ ما، صدای و سیمای ما»، «نصیحت هاشمی، حمایت از خاتمی»، «موسوی کروبی تسلیت»، «سلام بر هاشمی درود بر خاتمی»، «بلندگو مال تو صدای حق مال ما»، و «خاتمی خاتمی جای تو خالی امروز» از جمله شعارهایی است که مردم در مشایعت هاشمی سر داد‌ه‌اند.
محسن و فائزه هاشمی فرزندان رفسنجانی هنگام ورود به دانشگاه تهران با استقبال مردم و سر دادن شعارهایی در حمایت از خاتمی و هاشمی روبرو شدند. شنیده‌ها حاکی از آن است که محمد خاتمی، رئیس‌جمهور پیشین ایران، از حضور در این مراسم منع شده است.

همچنین خودداری سیمای جمهوری اسلامی از پخش تصاویر هوایی نکته دیگری است که در رسانه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.

این انتقادها در خبرگزاری ایلنا هم انعکاس یافت تا اینکه تلویزیون ایران حدود ساعت ۱۲:۳۰ نخستین تصاویر هوایی خود را پخش کرد.

مراسم تشییع که زنده ازسیما پخش می‌شود ابتدا با صدای جمعیت بود اما به خاطر شعارهای مردم، این تصاویر پس از آن با موسیقی پخش شد.

سایت کلمه گزارش داده است که فائزه هاشمی به تشییع‌کنندگان گفته است «مردم اینها نگذاشتند خاتمی بیاید.»

پیشتر خبرهایی مبنی بر جلوگیری از حضور محمد خاتمی در مراسم تشییع هاشمی رفسنجانی منتشر شده بود.

محمد خاتمی که ممنوع‌الخروج، ممنوع‌التصویر و ممنوع الخبر است پیش از این نیز از حضور در برخی مراسم منع شده بود.

بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.