Andisheh Nou

انتخابات دور دوم مجلس دهم

بر اساس گزارش رسانه های گروهی مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس در کشور برگزار شد. بر اساس همین گزارش ها این دوره انتخابات با استقبال حتی کمتر مردم از دوره اول رو به رو بوده است.  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) مستقر در وزارت کشور، این انتخابات در 55 حوزه از 21 استان باقی مانده برگزار می‌شود. در این انتخابات 17 میلیون نفر واجد شرایط رای دادن بودند. هر فرد می‌توانست در استانی که دور قبل رای داده است رای خود را به صندوق بیاندازد. ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 103 این ستاد اعلام کرد: رای دهندگان در مرحله دوم منحصرا در حوزه انتخابیه ای که درمرحله اول رای داده اند می توا نند رای بدهند و کسانی که در مرحله اول در هیچ یک از حوزه های انتخاباتی رای نداده باشند نیز می توانند در مرحله دوم انتخابات شرکت کنند.

بیش از 154 هزار صندوق برای رای‌گیری در این انتخابات پیش ‌بینی شده بود. 136 نفر برای 68 کرسی باقی مانده در مجلس دهم امروز با یکدیگر رقابت کردند.

شمارش آرای دومین مرحله انتخابات مجلس آغاز شده است

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: کار شمارش آرای دومین مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شده است. به گزارش ایسنا، محمدحسین مقیمی در دقایق پایانی رای‌گیری با حضور در ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: شمارش آرا در حوزه هایی که ساعت 20 کار رای گیری آن‌ها به اتمام رسیده ، شروع شده است.

بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.