Andisheh Nou

بهمن مفید درگذشت

بهمن مفید که در یکسال گذشته از بیماری سرطان ریه رنج می‌برد، ساعتی قبل در سن ۷۸ سالگی درگذشت.

بهمن مفید که در یکسال گذشته از بیماری سرطان ریه رنج می‌برد، ساعتی قبل در سن ۷۸ سالگی در منزل خود در تهران درگذشت.

 زمان خاکسپاری این هنرمند درگذشته هنوز مشخص نشده است.

از آثار مشهور بهمن مفید، بازی در تئاتر شهرقصه به کارگردانی بیژن مفید است. نقش تمثیلی «دهباشی» در نمایش ضیافت به کارگردانی بهرام بیضایی نیز از دیگر آثار معروف اوست. او در ۷۰ فیلم بازی کرده است که قیصر، داش آکل، طوقی و سرود تولد برخی از آنها هستند.

بهمن مفید برادر بیژن مفید (نمایشنامه‌نویس و کارگردان ایرانی)، اردوان مفید (بازیگر) و هنگامه مفید (شاعر، ترانه‌سرا، نمایشنامه‌نویس و کارگردان) است. او همچنین فرزند غلامحسین مفید (بازیگر قدیمی تئاتر و سینما) است.

بهزاد فراهانی که خودش را عضوی از خانواده بهمن مفید می‌داند، با تایید خبر درگذشت این بازیگر، تاکید کرد که سرطان او را نکشت، بلکه غصه کشت.

به گزارشرسانه های ایران بهمن مفید، بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینمای ایران، پس از یک دوره طولانی مبارزه با سرطان ریه، عصر امروز (یک‌شنبه ۲۶ مرداد)، در سن ۷۸ سالگی درگذشت.

بهزاد فراهانی که سال‌های طولانی با خانواده هنرمند مفید دوستی و ارتباط داشته است، با تایید این خبر گفت: «ساعت ۶ عصر امروز، بهمن [مفید] بر اثر بیماری سرطان، درگذشت. او مدتی پیش به سرطان ریه مبتلا شده بود که متاسفانه با متاستاز، این بیماری در بدنش گسترش یافت.»

او ادامه داد: «هنگام مرگ بهمن، من بالای سر او بودم. الان هم حالم خوب نیست، چرا که همه‌اش فکر می‌کنم در این ۲۰ سال گذشته، چقدر او دوست داشت کار کند و عده‌ای نگذاشتند. نه تنها در سینما، بلکه اجازه حضور روی صحنه تئاتر را هم به او ندادند.»

این بازیگر افزود: «سرطان بهمن مفید را نکشت، غصه او را کشت. آن‌ها که نگذاشتند بهمن مفید به کاری که عشق داشت بپردازد، باعث مرگ او شدند. همان‌طور که جلوی کارِ ناصر ملک مطیعی و فردین را هم گرفتند.»

بهزاد فراهانی تاکید کرد: «من عضوی از خانواده مفیدها بودم. شاگرد استاد غلامحسین مفید بودم، شاگرد بیژن [مفید] بودم و شاگرد خودِ بهمن. از دهه ۴۰ با هم کار می‌کردیم. واقعا متاسفم.»

بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.