- Andisheh Nou - http://andisheh-nou.org -

کاهش موارد ابتلا به کرونا در پکن؛ از ۸ میلیون نفر تست گرفته شد

کاهش شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در چین روز دوشنبه با ثبت تنها ۱۲ مورد ابتلا ادامه یافت.

به گفته مسئولان چینی هفت نفر از بیماران جدید مبتلا به «کووید ۱۹» در داخل خاک چین به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. مقامات چین در هفته های گذشته از هشت میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در پکن، پایتخت این کشور تست کرونا گرفتند.

داده های روز دوشنبه کمیسیون ملی بهداشت در چین نشان می دهد که تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در پکن نسبت به روز یکشنبه ۵۰ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که مرگ جدیدی نیز بر اثر ابتلا به این ویروس در چین به ثبت نرسیده است.

بنا به آمار رسمی تاکنون ۴۶۳۴ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده اند. تعداد کل مبتلایان شناسایی شده در چین نیز ۸۳ هزار ۵۱۲ نفر است.

دولت چین ابتدای ماه جاری میلادی یک بازار عمده فروشی پکن را که ویروس جدید کرونا در آن شیوع یافته بود تعطیل کرد. مقامات چین علاوه بر تعطیلی مدارس پکن برخی محله های این شهر را نیز قرنطینه کردند. هر کدام از ساکنان پایتخت چین نیز که قصد خروج از شهر را داشته باشند باید ثابت کنند که نتیجه تست کرونای آنها طی هفت روز اخیر منفی بوده است.

کارکنان بازارهای فروش مواد غذایی، کارکنان شاغل در صنایع غذایی و ساکنان محله هایی که ویروس در آنها شیوع یافته در اولویت تست گیری بودند.