Andisheh Nou

“عفو” یا “تخفیف مجازات” برخی از کارگران هفت تپه و چند نفر بازداشت‌شدگان روز کارگر

گزارش ها حاکی است که فعالين کارگری هفت تپه در فهرست عفو قوه قضائيه به مناسبت روز عيد فطر قرار گرفته اند. اسماعیل بخشی، محمد حنيفر و علی نجاتی در اين فهرست قرار دارند. کارگران هفت تپه با پخش شيرينی از لغو اين احکام استقبال کرده اند

گزارش ها حاکی است که فعالین کارگری هفت تپه در فهرست عفو قوه قضائیه به مناسبت روز عید فطر قرار گرفته اند.

اسماعیل بخشی، فعال سرشناس کارگری، یکی از زندانیانی است که گفته می شود نامش در این فهرست قرار دارد.

فرزانه زیلایی وکیل کارگران هفت‌تپه به تارنمای خبری «امتداد» گفته است که «اسماعیل بخشی، علی نجاتی و محمد خنیفر در فهرست عفو زندانیان در آستانه عید فطر قرار گرفتند» و هم اکنون در انتظار «ابلاغ کتبی» قوه قضاییه به سر می‌برند.

به نوشته این تارنما، پیرو درخواست رئیس قوه قضاییه و با موافقت آیت‌الله خامنه‌ای، جمعی از محکومان سیاسی از جمله تعدادی از دانشجویان، برخی کارگران هفت تپه و چند نفر از بازداشت‌شدگان روز کارگر، در «فهرست عفو» قرار گرفته اند.  فرزانه زیلابی، حقوقدان و وکیل کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، با اعلام این مطلب گفته است که پیرو تماسی که با یکی از کارگران شرکت هفت تپه از سوی روابط عمومی قوه قضائیه انجام گرفته، به تائید رسیده است که «آقایان، اسماعیل بخشی، محمد خنیفر و علی نجاتی از کارگران این شرکت که پیش‌تر بنا بر عناوین اتهامی به ۵ سال حبس محکوم شده بودند، درفهرست عفو قرار گرفته‌اند.»

او اضافه کرده است که هنوز ابلاغ کتبی در این رابطه از طریق وکیل پرونده به کارگران و موکلان صورت نگرفته است که طی روزهای آتی انجام خواهد شد.طی ماه‌های گذشته و پس از شیوع ویروس کرونا در کشور، ده‌ها هزار نفر زندانی از زندان‌های کشور آزاد شدند، اما بسیاری از زندانیان عقیدتی و سیاسی از دایره شمول این مرخصی‌ها به‌دور ماندند. این موضوع باعث اعتراضات سازمان‌های بین‌المللی حقوق‌بشری و همچنین نهادهای مرتبط با سازمان ملل شد.

بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.