Andisheh Nou

خامنه‌ای در واکنش به تنش‌های اخیر ایران و آمریکا: جنگ رخ نمی‌دهد

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که جنگی بین ایران و آمریکا به وقوع نمی‌پیوندد. وی در عین حال درباره مذاکره با آمریکا تاکید کرد که مذاکره سم است و مذاکره با دولت کنونی آمریکا یک سم مضاعف است.

آقای خامنه‌ای در دیدار با برخی از مسئولان نظام ایران تصریح کرد: «گزینه قطعی ملت ایران مقاومت مقابل آمریکا است و در این رویارویی، آمریکا وادار به عقب‌نشینی خواهد شد.»

وی این رویارویی را نظامی ندانست و گفت: «بنا نیست جنگی انجام بگیرد. نه ما دنبال جنگ هستیم، نه آنها که می‌دانند که به نفعشان نیست.»

این سخنان در حالی بیان می‌شود که پنجشنبه گذشته، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا خطر درگیری نظامی بین ایالات متحده و ایران وجود دارد؟ گفت: «من نمی‌خواهم نه بگویم اما امیدوارم این اتفاق رخ ندهد.» وی با اشاره به ناوهای آمریکایی افزود: «ما یکی از قوی‌ترین ناوها را داریم که آماده است. نمی‌خواهیم مجبور به انجام کاری شویم.»

خامنه‌ای: مذاکره سم است مذاکره با دولت کنونی آمریکا سم مضاعف

رهبر جمهوری اسلامی ایران با رد امکان با مذاکره با دولت دونالد ترامپ گفت: «بعضی در داخل می‌گویند مذاکره چه عیبی دارد؟ مذاکره سم است، تا وقتی آمریکا این است که الان هست و مذاکره با دولت کنونی آمریکا یک سم مضاعف است. مذاکره یعنی معامله و داد و ستد اما آنچه در نظر آمریکاست، نقاط قوت ماست.»

این درحالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته، ۹ مه (۱۹ اردیبهشت) بار دیگر برای مذاکره با ایران اعلام آمادگی کرده بود و در کاخ سفید گفت: «دوست دارم ایرانی‌ها با من تماس بگیرند اما جان کری با آن‌ها خیلی صحبت می‌کند و به آن‌ها می‌گوید که با من تماس نگیرند. (کری) ملاقات‌های زیادی با ایرانی‌ها داشته است و به آن‌ها می‌گوید که چه کار کنند.»

بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.