Andisheh Nou

نرگس محمدی و نازنین زاغری: در صورت تداوم عدم رسیدگی به درخواست هایمان دست به اقدامات اعتراضی خواهیم زد

نرگس محمدی و نازنین زاغری که اینک در زندان دوران محکومیت خود را می گذرانند در نامه ای به دادستان تهران با اشاره به اعتصاب غذای سه روزه شان در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و دسترسی به پزشکان معالج و داروها و نادرست بودن اظهار نظر برخی مقامات مسئول مبنی بر برخورداری آنها از امکانات و خدمات پزشکی، حداقل طی ماه های اخیر، اعلام کردند که در صورت تداوم عدم رسیدگی به درخواست هایشان دست به اقدامات اعتراضی خواهند زد.

به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، متن نامه نرگس محمدی و نازنین زاغری به دادستان تهران به شرح زیر است:

جناب اقای جعفری دولت ابادی

دادستان محترم استان تهران

حدود یک ماه پیش در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و دسترسی به پزشکان معالج و داروهایمان به مدت سه روز دست به اعتصاب غذا زدیم و باقول مساعد برخی از مسئولان نسبت به از سر گیری معالجاتمان امیدوار شدیم . این در حالی بود که اظهار نظر برخی مقامات مسئول مبنی بر برخورداری اینجانبان از امکانات و خدمات پزشکی، حداقل طی ماههای اخیر، امری نادرست بود.

اکنون پس از گذشت بیش از یک ماه از اعتصاب غذایمان وعلی رغم نامه نگاری ها و مراجعات متعدد به مسئولان امر، متاسفانه اعزام های پزشکی همچنان انجام نمی شود و ما از رسیدگی پزشکی محروم هستیم .

این در حالی است که مراجعات مکرر ما به پزشکان معالجمان درمراکز درمانی طی سالهایی که در زندان به سر برده ایم ،امری معمول بوده اما به دلایل نامعلوم انجام نمیشود .

دسترسی به پزشک و درمان و دارو حق هر انسانی است و زندانیان نیز از این امر مستثنی نیستند . لذا از مسئولان مربوطه تقاضا داریم با اعزام های پزشکی ما نزد پزشکانمان موافقت نموده و امکان استفاده ما از درمان و دارو را فراهم اورند.

ذکر این نکته ضروری است که ماههاست به دلیل عدم مراجعه به پزشک از داشتن دارو محروم هستیم .

بدیهی است در صورت بروز هر اتفاقی یا تشدید بیماری، مسئولیت آن بر عهده مقامات مسئول نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و در صورت تداوم عدم رسیدگی به درخواست هایمان دست به اقدامات اعتراضی خواهیم زد.

بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.