Andisheh Nou

ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا از آغاز خروج نیروهای خود از سوریه خبر داد

ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا روز جمعه از آغاز خروج نیروهای خود از سوریه خبر داد.

 به گزارش یورونیوز،ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده جزئیات بیشتری در مورد خروج نبروهای خود از سوریه ارائه نکرده است.

شان رایان، سخنگوی این ائتلاف اظهار داشت: «برای حفظ امنیت عملیات ما از زمان یا محل تحرکات نیروهای نظامی خود سخن نخواهیم گفت.»

ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در حالی روز جمعه این خبر را اعلام کرد که کمتر از یک ماه از سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده مبنی بر خروج نظامیان این کشور از سوریه می گذرد.

بنا به اعلام گروه دیده بان حقوق بشر سوریه پنجشنبه شب ۱۵۰ سرباز آمریکایی از پایگاه نظامی الرمیلان در استان حسکه خارج شدند.

گزارشها مبنی بر آغاز خروج نیروهای آمریکایی از سوریه در حالی منتشر می شود که مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده در منطقه به سر می برد. منتقدان دونالد ترامپ در آمریکا بر این باور هستند که خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به تضعیف گروه کُرد «یگان های مدافع خلق» و تقویت گروه داعش خواهد شد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز جمعه بر اهمیت گفتگوی نیروهای کُرد با دولت سوریه در آستانه خروج نظامیان آمریکایی از این کشور تاکید کرد. این مقام روس همچنین گفت که مناطق تحت کنترل نیروهای آمریکایی پس از خروج آنها باید در اختیار دولت سوریه قرار گیرد.

حدود دو هزار سرباز آمریکایی در سوریه مستقر هستند. ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در سال ۲۰۱۴ میلادی همزمان با قدرت گیری گروه داعش در سوریه تشکیل شد.

در جنگ داخلی سوریه که در سال ۲۰۱۱ آغاز شد تاکنون ۳۶۰ هزار نفر کشته و میلیونها نفر آواره شده ان

بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.