Andisheh Nou

مایک پومپئو: زمان عقب راندن نیروهای ایرانی از خاورمیانه فرا رسیده است

به گزارش خبرگزاری فرانسه از قاهره مصر، مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، عصر امروز پنج‌شنبه ۲۰ دی‌ماه (۱۰ ژانویه) در جدیدترین اظهارنظر خود تاکید کرده است که «زمان عقب راندن نیروهای ایرانی از منطقه خاورمیانه فرا رسیده تا بدین ترتیب امنیت منطقه برقرار و منافع کشورهای متحد منطقه نیز تامین شود».

به گزارش دویچه وله،محور سخنان این مقام وزارت امور خارجه امریکا، “سیاست و خط‌ مشی دولت آمریکا در خاورمیانه” بوده است.

سفر هیات آمریکایی با هدف اطمینان‌بخشی به متحدان آمریکا و کشورهای خاورمیانه درباره برنامه‌های امریکا برای خروج نظامیانش از سوریه انجام شده است.

مایک پومپئو همچنین به حضور نیروهای ایرانی در منطقه اشاره کرده و گفته است: «ما از طریق دیپلماسی و همکاری با متحدان خود برای بیرون راندن آخرین نفرات و نیروهای ایرانی از سوریه استفاده خواهیم کرد.»

ایران تاکنون به طور رسمی حضور نظامیان خود را در سوریه تایید نکرده و برخی مقام‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تنها بر حضور مستشاری ایران در سوریه تاکید کرده‌اند، اگرچه این موضوع همواره از سوی آمریکا و تعدادی از کشورهای متحد آمریکا در خاورمیانه تایید نشده است.

پومپئو همچنین اضافه کرده که «آمریکا به پشتیبانی خود برای تامین و برقراری صلح و ثبات در منطقه و همچنین پایان دادن به درد و رنج مردم سوریه ادامه خواهد داد».

وزیر امور خارجه آمریکا چهارشنبه شب پس از دو توقف در اردن و عراق وارد قاهره شد.

بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.