Andisheh Nou

موشک باران مقر حزب دموکرات کردستان ایران

اندیشه نو: بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف خبری، رژیم حمهوری اسلامی اقدام به موشک باران مقر حزب دمکرات کردستان ایران کرد.  در این حمله وحشیانه تعدادی از اعضای رهبری و کادرهای برجسته این حزب کشته و زخمی شدند. سایت اندیشه نو علیرغم مخالفت با سیاستهای این حرب، این عمل جنایتکارانه و شنیع را شدیدا محکوم کرده و با بازماندگان این عملیات و حانواده های کشته شدگان ابراز همدردی مینماید.

رجانیوز٬ وب سایت نزدیک به جبهه پایداری خبر داد که طی این حمله سهیلا قادری و هاشم عزیزی دو تن از بلند پایه ترین رهبران حزب دموکرات کردستان در میان کشته شدگان هستند.

رادیو فردا نیز در همین رابطه خبر داد که مصطفی مولودی، دبیرکل فعلی، و خالد عزیزی، دبیرکل سابق حزب دمکرات کردستان، از جمله زخمی‌های این حمله هستند.

دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان نیز اعلام کرد که «در طول این حملە و در پی آن هواپیماهای بی‌سرنشین ایرانی در فراز شهر کویە [کوی‌سنجق] درحال پرواز مشاهدە شدەاند.»

شبکه تلویزیونی رووداو عامل این انفجارها را جمهوری اسلامی ایران می‌داند و ویدئوهایی نیز در این رابطه منتشر کرده است. به گفته این شبکه تلویزیونی در این حملات ۹ نفر کشته و ۳۰ نفر زخمی شده‌اند.​

خبرگزاری مهر نیز نوشت که مقر این حزب در کردستان عراق «همزمان با برگزاری پلنوم این حزب، هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفته» و گزارش‌های اولیه حکایت از کشته شدن ۱۱ تن از اعضای این حزب و زخمی شدن ۳۵ نفر دیگر دارد.

جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته به بهانه حضور نیروهای مخالف جمهوری اسلامی و عملیات آنها اقدام به گلوله‌باران مناطقی از اقلیم کردستان عراق کرده است. به رغم اعتراض‌های مکرر دولت این منطقه، گلوله‌باران اقلیم از سوی ایران متوقف نشده است.

 

بخش نظر بسته میباشد.

Comments are closed.